Ako si vybrať stan | HUSKY | e-shop výrobcu

Ako si vybrať stan

Ako si vybrať stan

Kupolu alebo Áčko? Pre šiestich alebo pre troch? Dural alebo sklolaminát? Ponuka stanov  predstavuje v dnešnej dobe široké spektrum variantov. Ako si ale vybrať ten najvhodnejší model, aby ste ho potom čo najlepšie využili? S touto otázkou sa potýkal už nejeden začínajúci kempingový nadšenec. Pretože výber nie je vždy jednoduchý a jednoznačný, pokúsime sa ti poradiť s odpoveďami na niektoré otázky v nasledujúcom článku.

Na čo dbať pri výbere stanu

Ako často stan využiješ a čo od neho očakávaš

Jedným z prvotných aspektov, ktoré si musíš ujasniť, je to, či budeš vyrážať pod stan raz do roka alebo plánuješ väčšie množstvo stanových dobrodružstiev.

Potom je dobré si premyslieť, aký bude najčastejší cieľ tvojich ciest a či ich budeš prežívať singl alebo sa o ne s niekým podelíš. Od toho by sa mala odvíjať kvalita aj veľkosť stanu.

20220611_181204(1)

Ak chceš zúročiť svoju investíciu a nový stan maximálne využíť, ujasni si svoje očakávania.

Podmienky, v akých budeš stanovať a lokalita, kde budeš stanovať

Podmienky, na aké stan vyberáš, sú ďalšou vecou, nad ktorou sa treba zamyslieť.

 • Plánuješ vyraziť na víkend do kempu, kde bude stále počasie a podmienky na stanovanie nad mieru priaznivé? 
 • Chceš podniknúť niekoľkodennú vysokohorskú turistiku, počas ktorej sa počasie môže zmeniť niekoľkokrát denne a podmienky na stanovanie nemusia byť až také ideálne?

 • TIP: Ak stan vyberáš na konkrétnu cestu, určite nezaškodí sledovať vybranú destináciu niekoľko dní dopredu a zistiť, aké počasie tam tých niekoľko dní panovalo a aký je výhľad na ďalšie dni. Dokážeš sa tak vyhnúť mnohým problémom, ktoré ti počasie môže pripraviť.

Pre koľko osôb by mal byť stan určený a koľko batožiny by sa tam malo zmestiť

Vieš, že na dovolenku chceš jazdiť single, v dvojici s partnerom alebo nie je vylúčený ani občasný výlet celej tvojej partičky alebo rodiny? Pred nákupom určite nie je na škodu sa zamylieť aj nad touto otázkou.

Cenová hladina tvojej investície

 • Pred nákupom stanu je dobré si určiť budget na tvoju investíciu a rozmysieť si, či kúpim: 

 • 1. Dostupnejší stan nižšej/strednej triedy,  ktorý je ale úplne v pohode na bežné užívanie. U nás tak nájdeš napríklad v kategórii Outdoor alebo Outdoor Classic.
 • 2. Alebo radšej si našetrím a kúpim drahší model, v ktorom s istotou zvládneš aj náročnejšie podmienky. V takom prípade sa mrkni do kategórie Extreme a Extreme Lite.

Veľkosť a váha

Ber na vedomie aj to, že na každú aktivitu sa nehodí rovnaký typ stanu.

 1. Cyklistické výlety

  Na cyklovýlete oceníš kompaktnosť a nižšiu váhu. Tieto vlastnosti nájdeš v kategórii Ultralight.

 2. Do hôr

  Na vysokohorské túry v náročných podmienkach budeš vyžadovať nižšiu váhu balenia stanu, kompaktnosť a kvalitu, ktorú poskytujú stany z kategórie Extreme.

 3. Na rodinné výlety

  Na rodinnej dovolenke bude pre teba plusom komfort a priestor na úkor vyššej hmotnosti. Mrkni sa do kategórie Rodinné.

Zohľadni počet osôb, miestností a celkový priestor

Pred kúpou stanu je dobré popremýšľať, s kým sa budeš o toto prenosné obydlie najčastejšie deliť.

Odporúčame vyberať stan pre určený počet osôb + 1. Každý z nás je inak stavaný a táto imaginárna osoba navyše vám zaistí prípadný potrebný komfort.

 • Pre pár môže miesto navyše prísť vhod pri prípadnom založení rodiny, keď aj prírastok nájde v stane dostatok miesta, a preto netreba hneď vyberať stan nový. 

Ďalším dôležitým parametrom je počet miestností, alebo veľkosť hlavnej spálne. Skús sa zamyslieť nad tým, či budeš častejšie vyrážať na kratšie kempovanie v blízkosti civilizácie, alebo plánuješ neikoľkodenný prechod horského masívu. V druhom prípade totiž so sebou budeš ťahať plné krosná, ktoré je potom treba niekam uložiť a ktoré samy zaberú dosť miesta, s čím treba dopredu počítať.

 • TIP: Zváž možnosť nákupu stanu s predsienkou, ktorá je vybavená nepremokavou podlahou. Batoh potom môžeš nechať "za dverami" a nepripravíš sa tak o obytný priestor.

Materiály a technológie stanov

V nasledujúcich riadkoch sa zameriame na materiály a technológie, ich rozdelenie, vlastnosti a použitie, na základe ktorých si dokážeš vybrať stan presne podľa svojich potrieb.

DSC07832(1)

Zorientuj sa v základných materiáloch, vďaka ktorým si dokážeš vybrať stan podľa vlastných potrieb

 1. Polyethylén

  je jedným z dosluhujúcich a veľmi zastaralých materiálov u stanov všeobecne. Dnes sa s ním stretneš v prevažnej väčšine iba v prípade najlacnejších základných alebo veľkých párty, či záhradných rodinných stanov a prístreškov.

 2. Nylón

  sa používa prioritne na výrobu dlážok najmä preto, že je lehší, pevnejší a odolnejší proti oderu ako polyester. Určite ho ale nájdeš aj v zložení tropiko stanov, ale nie tak často, ako v prípade polyesteru. Nevýhodou nylónu je to, že rýchlejšie degraduje UV žiarením a značne sa preťahuje pri zvlhnutí a zmenách teplôt. Dá sa kombinovat aj s PU záterom.

 3. Polyester

  sa najčastejšie využíva na tropiko stan, teda jeho vrchnú časť. Polyesteru naproti nylónu až tak neublíži slnečné žiarenie a polyester sa menej preťahuje pôsobením vody a pri zmenách okolnej teploty. Dá sa kombinovat aj s PU záterom.

 4. PU záter

  Pri výrobe stanu sa používa buď polyuretanový alebo silikónový záter. Ten dodáva materiálom stanu potrebnú vodoodpudivosť.

 5. Ripstop

  Pri výrobe tejto látky sa používajú rôzne hrubé vlákna a rozdielna hustota tkania alebo špeciálna technika kríženia vlákien, pretože hlavným cieľom tejto technológie je zníženie hmotnosti materiálov pri súčasnom zlepšení odolnosti štruktúry látky. Prípadná vzniknutá trhlina by sa v látke teda nemala ďalej rozširovať.

Čo je vodný stĺpec a aký vysoký budem na ceste potrebovať

 • Dôležitý údaj, ktorým sa označuje nepremokavosť materiálu stanu a nájdeme ho pri dlážke aj tropiku, teda vrchnej časti dvojplášťového stanu, ktorej úlohou je zabrániť prenikaniu zrážok.

V našich podmienkach si na víkendový trip bohate vystačíte s vodným stĺpcom od 3 000 mm. 

Na hory alebo viacdenný trip, kde bude stan pre teba jedinou možnou strechou na d hlavou, vyberaj stan s vodným stĺpcom začínajúcim minimálne na 5 000 mm.

Dôležitým údajom je vodný stĺpec u dlážky. Tu by veľkosť vodného stĺpca nemala klesnúť pod 5 000 mm. Prečo? Tropiko zaťažuje dážď rovnomerne a relatívne malým tlakom, pretože po ńom dážď hneď stečie, ale na dlážku tlačíme nepravidelne a váhou celého tela, takže je v kontakte s mokrou zemou v podstate neustále.

Miernym paradoxom je, že čím vyšší vodný stĺpec stan má, tým je horšia jeho priedušnosť a dochádza k vyššej kondenzácii vlhkosti na jeho vnútornej konštrukcii. Zváž preto dobre túto vlastnosť stanu a zamysli sa, či naozaj potrebuješ vysoký vodný stĺpec, alebo sa radšej poobzeraj po stane, ktorý má v konštrukcii integrované okienko na vetranie.

 • TIP: Stan nechaj po každom použití poriadne vyschnúť. Zvýšiš tak jeho životnosť a funkčnosť.

Nosné konštrukcie stanu a ich materiály

V tejto podkapitole sa podrobnejšie zameriame na materiály a možnosti konštrukcií stanov. Dokážeš si potom ľahko vybrať stan, ktorý bude najideálnejší vzhľadom na typ tvojej cesty, či už sa chystáš do hôr, alebo len s rodinou do kempu.

Materiály prútov

Delia sa na vnútorné a vonkajšie, pričom rozdiel je v uchytení nosných prútov stanu.

 • Vonkajšia konštrukcia má prúty umiestnené na vonkajšej strane a tento typ stanu veľmi jednoducho postavíte aj v nepriaznivom počasí, pretože spálňa je prakticky pripnutá vo vnútri stanu. 
 • Vnútorná konštrukcia má prúty prichytené priamo k spálni stanu a to pomocou plastových očiek alebo klipsní.

Dural

Veľmi ľahký materiál s vysokou životnosťou je najviac používaný na konštrukcie drahších turistických/expedičných stanov, ktoré môžete nájsť aj s pomenovaním Lite alebo Ultralight. Tyče bývajú lesklé, väčšinou strieborn alebo červené. Vo vnútri tyčí majú spojky, preto je zostavená tyč po celej dĺžke hladká. Vďaka tomu sa jednoducho preťahuje tunelčekmi, ktoré sú pre tyče určené.

-20%
369 €295,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
339 €271,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť min./celková 3,8 / 4,2 kg
duralové tyčky
269 €215,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Laminát

Obvykle černé tyče, které mají kovové spojky zvenčí. Nejlevnější, a proto nejrozšířenější materiál na úkor životnosti a vyšší váhy, kdy mu nesedí časté stavění a bourání stanu, protože se pak ulamuje o hranu kovových spojek.
Zvyčajne čierne tyče, ktoré majú kovové spojky vonku. Najlacnejší, preto najrozšírenejší materiál na úkor životnosti a vyššej váhy. Preto nie je vhodný na časté stavanie a rozkladanie stanu, čím sa odlamuje o hranu kovových spojok.

-20%
Hmotnosť 4,2 kg
Laminátové tyčky
159 €127,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Durawrap

Tento typ konštrukcie je tiež laminát, ale kvalitnejší. Na kvalite mu pridáva nalisovaná polyuretanová fólia, ktorá prúty spevňuje a v prípade ich zlomenia nedochádza k poškodeniu stanu. Spojka je rovnako v prípade laminátových prútov umiestnená na tyči z vonkajšej strany. Tento materiál u nás používame napríklad na stany v obľúbenej kategórii Outdoor.

-20%
Hmotnosť 4,1 kg
durawrapové tyčky
169 €135,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť 5,3 kg
durawrapové tyčky
229 €183,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť 4,9 kg
durawrapové tyčky, vodný vak
199 €159,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Oceľ

Materiál používaný na tých najväčších rodinných, záhradných a párty stanoch. Na rozdiel od väčšiny ostatných druhov tyčí sa pri stavbe neohýba, ale svoj tvar má už daný z výroby. Tyče majú priemer väčšinou 2 – 3 cm. Tyče z tohto materiálu sú jednoznačne najťažšie, čo je v podstate daň za ich nezničiteľnosť a ich najvyššiu nosnosť. Tvar tyčí, ktorý majú daný už z výroby, umožňuje vytvoriť prakticky stan v tvare kvádra, čo mu dodáva požadovanú vnútornú priestrannosť na rodinné oslavy, firemné meetingy a pod.

-20%
Hmotnosť 11,4 kg
duralové tyčky
409 €327,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť 15,9 kg
durawrapové tyče
399 €319,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Karbón

Toto je jeden z najľahších materiálov, ktorý si ale uchováva vysokú pevnosť. Väčšinou sú súčasťou najdrahších verzií len niekoľkých výrobcov expedičných stanov alebo sú súčasťou ich príplatkovej, doplnkovej ponuky. Za cenu týchto prútov väčšinou zoženiete samotný stan nižšej kategórie.

Nafukovacia konštrukcia

V dnešnej dobe rozšírené riešenie pre rodinné stany, kde je stan vybavený 1 – 2 tyčami, ktoré väčšinou slúžia ako predsienka alebo vchod, ale základná onštrukcia je tvorená nafukovacími tunelmi, takže na zostavenie vám poslúži pumpička. Tu je hlavnou výhodou rýchlosť zostavenia.

 • TIP: Čím viac prútov obsahuje konštrukcia stanu, tým je početnejšie ich kríženie. Tým sa potom zvyšuje tuhosť/pevnosť stanu. Nevýhodou je, že s vyšším počtom prútov narastá aj hmotnosť stanu.

Materiály kolíkov

DSC02776

Pri výbere stanu nezabúdaj prihliadať aj na také detaily ako je materiál kolíkov.

Plast

V tejto dobe už zastaralý typ ukotvenia, s ktorým sa prakticky nestretnete, pretože hoci to bol najľahší možný variant, ich životnosť bola skoro nulová, pretože dochádzalo k ich rozlomeniu alebo priamo k úplnému polámaniu pri každom stavaní stanu.

Hliník

Materiál, s ktorým sa stretnete pri základných typoch stanov, kde hliníkový kolík vhodne poslúži na pevné uchytenie stanu k podložiu. Odolnosť materiálu je ale teiž diskutabilná, pretože pri vyššom tlaku, ktorý na kolík vyviniete pri jeho zatláčaní do podložia, často dochádza k jeho ohnutiu. Tento typ kolíkov je ale znateľne ľahší ako oceľový.

Oceľ

Tento materiál má síce vyššiu hmotnosť, ako hliníkové kolíky, ale jeho hlavnou výhodou je obrovská pevnosť a tvarová stálosť, vďaka čomu je tento kolík takmer nezničiteľný.

Dural

Asi najlepšia voľba, pretože tieto kolíky radíme medzi najpevnejšie a zároveň nie príliš ťažké.

 • TIP:  Vyberaj kolíky so štvorcovým či trojuholníkovým prierezom. Okrúhle profily sa totiž ľahšie ohnú.

Stany podľa tvaru

Tvar stanu nie je len o vzhľade, ale aj o veľkosti, užívateľskom komforte a zložitosti manipulácie pri stavbe. Poďme sa preto pozrieť na niekoľko základných tvarov, ktoré nájdeš v ponuke takmer každého výrobcu.

BIRD 3 (8 z 31)

Rôzne tvary stanov znamenajú rôzny komfort, vnútorný priestor a jednoduchosť manipulácie.

Kupola/Iglu

 • Jednodznačne najrozšírenejší a na stavbu najjednoduchší typ stanu, kde hlavná časť nosnej konštrukcie u základných modelov predstavuje 2 krížiace sa prúty. Väčšie a zložitejšie stany potom pridávajú do konštrukcie ďalšie prúty kvôli lepšej stabilite.

 • Výhodou je kotvenie s pár bodmi, pričom stačí ukotviť kolíky do zeme, a to v podstate len proto, aby ti stan neuletel.
 • Drobnou nevýhodou je nižšia výška a pri výbere ti odporúčame zvoliť stan, aby sa v ňom nemala problém posadiť ani najvyšší osoba z tvojho tímu.

 

-20%
339 €271,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť 3,6 kg
durawrapové tyčky
159 €127,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Áčko

 • Táto konštrukcia, o ktorej si kdekto myslí, že je už dávno „za zenitom“, zažíva v poslednej dobe veľký boom vďaka zvyšujúcej sa obľube malých prístreškov, tzv. tarpov. 

Týmto malým prístreškom na zostavenie často poslúžia len trekingové palice. ide o veľmi nenáročné, skladné a ľahké riešenie, ktoré ale nie je vhodné do náročných podmienok.

V súčasnosti sa klasické "Áčko" dočkalo mnohých zmodernizovaných verzií, ktoré majú hlavný nosný prút v polovičke rozdvojený a toto rozdvojenie slúži ako nosná konštrukcia vchodu do predsienky.

 

-20%
239 €191,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť 1,8 kg
duralové tyčky
279 €223,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Tunel

 • Tieto stany disponujú väčším množstvom úžitného priestoru a komfortom. Majú väčšinou 2 až 3 prúty, ktoré určujú polomer tunelovej konštrukcie.

Tunelový stan musí byť poriadne ukotvený. pri stavbe musíte brať do úvahy silu a mer vetra, pretože tunelová konštrukcia stráca so zvyšujúcou sa silou bočných nárazov na stabilite.

 

-20%
Hmotnosť 8,5 kg
durawrapové tyčky
279 €223,2 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni
-20%
Hmotnosť 23,7 kg
duralové tyčky
759 €607,21 €
Doručíme 5. 3. 2024 alebo do 30 minút na 1 predajni

Stany podľa využitia

Budúce využitie je jedným zo základných meradiel pri rozhodovaní o kúpe. Je rozdiel, či potrebuješ stan na rodinnú dovolenku v kempe, turistický stan na festival alebo expedičný stan na vysokohorskú expedíciu. V nasledujúcich riadkoch sa dočítaš o bežných typoch stanov podľa využitie.

Prístrešok

Prístrešky nie sú väčšinou zaraďované do kategórie stanov, ale môžu byť často veľmi dobre využité ako príslušenstvo na rozšírenie samotných stanov o ďalší obytný priestor. Býva to buď prídavná miestnosť alebo ochrana pred slnkom a dažďom pri posedení pred stanom. Patria sem aj tzv. plážové stany.

Tento typ stanov nájdete v kategórii prístrešky.

Turistický/Rekreačný stan

Do tejto kategórie spadajú všestranné stany, ktoré využiješ párkrát do roka, väčšinou v období od jari do jesene. Tieto stany vynikajú veľmi jednoduchou manipuláciou pri stavbe, ktorú zvládne za pár minút naozaj každý.

 • Priaznivá cena
 • Všestranné použitie v bežných podmienkach
 • Solídne vlastnosti a výkon stanu
 • Menší komfort
 • Vyššia hmotnosť
 • Nevhodné do extrémnych podmienok a na zimné stanovanie

Stany z tejto kategórie sú vhodné na bežné používanie do kempu, voľnej prírody v blízkosti civilizácie, na vodácku turistiku alebo do nižších kopcov.

Tento typ stanov nájdeš v kategórii OutdoorOutdoor Classic a Outdoor Compact.

Expedičný stan

Ak sa pozrieš do tejto kategórie stanov, rozhodne si budeš musieť oproti ostatným kategóriám citeľne priplatiť. Na druhú stranu ale dostaneš do rúk stan, s ktorým s nebudeš musieť obávať ani tých najnáročnejších podmienok, ktoré ti môže počasie priniesť po celý rok.

Tyto stany se vyznačují vysokou odolností a jednoduchostí použití. Nebudeš mít problém ho postavit ani při orkánu, průtrži, sněhové vánici, či podobně extrémním počasí. Určeny jsou zejména pro vysokohorskou turistiku a vícedenní expedice.

Tieto stany sa vyznačujú vysokou odolnosťou a jednoduchosťou použitia. Nebudeš mať problém ho postaviť ani pri orkáne, prietrži, snehovoej víchrici či podobne extrémnom počasí. Určené sú hlavne na vysokohorskú turistiku a viacdňové expedície.

Tento typ stanov nájdeš v kategórii Extreme a Extreme Lite.

 • Vhodné na celoročné stanovanie aj v náročných podmienkach
 • Vysoká odolnosť
 • Jednoduchá manipulácia pri použití aj v extrémne nepriaznivom počasí.
 • Skvelé vlastnosti a vybavenosť
 • Vyššie náklady na nákup

Prečítaj si, ako expedícia Nanga Parbat testovala v Pakistáne naše expedičné stany

Rodinný stan

Tieto stany sú, ako už názov napovedá, určené pre rodiny či skupiny priateľov so 4 a viacerými osobami. Sú špecifické pohodlím a dostatočne veľkým priestorom pre nacľažníkov aj ich batožinu.

Váhodou je bezpochyby viac miesta a komfortná obytná výška stanu. Toto všetko je ale na úkor oveľa vyššej hmotnosti oproti ostatným kategóriám. Preto sa využívajú najmä na autoturistiku do kempov alebo k vode. Vozidlo nemá s ich váhou žiadny problém.

Tento typ stanov nájdeš v kategórii Rodinné.

 • Mimoriadne pohodlné
 • Dostatok miesta pre nocľažníkov aj batožinu
 • Komfortná obytná výška stanu
 • Ideálne na dlhodobé kempovanie viacero osôb
 • Vysoká hmotnosť stanu
 • Nutná preprava stanu vozidlom

Ultraľahký stan

Typy stanov s označením Ultralight získavajú v poslednej dobe na popularite. Pretože ak je stan súčasťou tvojej výbavy, ktorú si nesieš celú dobu so sebou napr. pri visdňovom prechode hôr, počíta sa každý gram "nákladu".

Základné modely týchto stanov bývajú často zaradené aj v kategóriách turistických či expedičných stanov, ak sú technologicky odľahčené napr. použitím ľahších materiálov, ľahkou zmenou konštrukcie atď., aby ti poskytli 100% istotu a pohodlie, ako základné modely, ale ušetrili ti pri ich prenose značnú časť námahy.

 • Veľmi ľahké
 • Menšie prepravné rozmery
 • Jednoduchá manipulácia pri použití
 • Dobré vlastnosti aj vybavenosť
 • Ideálne na cykloturistiku, treking, pre motorkárov, na cestovanie s batohom
 • Vyšší náklady na nákup

Tento typ stanov nájdeš v kategórii Ultralight.

 

 

Na našom blogu sa tiež dozvieš:

Chcem si prečítať článok

Marcel testuje: stan Sawaj Camel 2

Najľahší stan s konštrukciou a váhou 1,6 kg sme otestovali na hrebeni Malej Fatry. Zamerali sme sa na konštrukčné riešenie,

Chcem si prečítať článok

Ako si vybrať spací vak

Kamaráti ťa lákajú na outdoor výpravu, ale ty si naposledy spal v spacom vaku počas letného tábora? Nezúfaj a prečítaj si naše

Chcem si prečítať článok

Marcel testuje: stan Bronder 2

Husky Bronder 2 patrí do rodiny „Extreme Lite“ stanov. Je to akási medzi kategória k expedičným a ultraľahkým stanom za prijateľnú

Zdroj fotografií:  HUSKY

 

 

 

 

 

Prečo nakupovať u husky

Nákup priamo
od výrobcu
Doprava nad 100 €
ZADARMO
Výhodné
klubové ceny
6 kamenných
predajní
Na vašom súkromí nám záleží

HUSKY SK, spol s.r.o. potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli lépe přizpůsobit webové stránky a usnadnit jejich používání. Kliknutím na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce "Informace o cookies".

máte
otázka?
CHCETE POMÔCŤ S VÝBEROM
Ozveme sa Vám v najbližšej možnej dobe
v pracovné dni 8: 30-16: 30.
Odpovieme Vám v najbližšej možnej dobe v pracovné dni 8:00-16:00.

Prihlásenie
do HUSKY klubu