Ultraľahký spací vak pre vodákov, turistiku a treking vhodný do miernejších podmienok a teplejšieho obdobia.
Ľahký spací vak Mantilla -5°C je doma všade tam, kde síce nepanujú extrémne podmienky, ale stále je cenená kvalita a komfort. Ak teda tráviš veľa času v prírode, bude práve tebe tento spací vak znamenitou oporou. Svojimi parametrami balansuje síce okolo hodnôt nulovej teplotnej hranice, napriek tomu je ako trojsezónny plne využitelný. Je ideálnou voľbou pre vodákov či nadšencov trekingu a turistiky. Na jeho výrobu sme použili špičkové materiály, ktoré sú zárukou nadštandardného použitia pri zachovaní naozaj nízkej hmotnosti.
Výhody:
KOMFORTNÁ TEPLOTA značí údaj, ktorý je pre výber spacieho vaku to pravé. Podľa aktuálnej normy sa pri tejto teplote za normálnych podmienok v spacom vaku pohodlne vyspí štandardná žena (25 rokov, 60 kg, 160 cm) v uvoľnenej polohe a nebude cítiť chlad.
Limit: 4°CLIMITNÁ TEPLOTA je údaj, ktorý ťa podľa aktuálnej platnej normy upozorňuje na spodnú teplotnú hranicu, pri ktorej sa za normálnych podmienok vyspí v spacom vaku štandardný muž (25 rokov, 70 kg, 173 cm) v schúlenej polohe a ešte nepociťuje chlad.
Extreme: -5°CEXTÉMNA TEPLOTA je podľa aktuálnej platnej normy údaj, ktorý hovorí pozor. Tu sa o komfortnom spaní ani hovoriť nedá, podľa tejto teploty spací vak si určite nevyberaj. Po prekročení tejto teploty v lepšom prípade hrozí štandardnej žene (25 rokov, 60 kg, 160 cm) prechladnutie, v horšom prípade môže nastať aj vážne poškodenie zdravia.
| Náplň | mikrovlákno (100% polyester) |
|---|---|
| Konštrukcia | dvojvrstvová |
| Vnútorný materiál | 100% polyamid (nylon) |
| Vonkajší materiál | 100% polyamid (nylon) |
| Príslušenstvo | kompresný obal |
| Hmotnosť | 1250 g |
| Doporučená maximálna výška osoby | 195 cm |
| Rozmer zbalený | 28 x 20 cm |
| Rozmer | 85 x 220 cm |
VNÚTORNÝ MATERIÁL: 100% Polyamid (Nylon)
VONKAJŠÍ MATERIÁL: 100% Polyamid (Nylon)
NÁPLŇ: Mikrovlákno (100% polyester)